Νίκη με ανατροπή για τους μικρούς της ΑΕΚ

Τη νίκη με 2-1 πήρε η Κ20 της ΑΕΚ απέναντι στην αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ20 της Super League.
17/03/2018 • 19:22
ΑΕΚ Κ20, πανηγυρική

Οι «πράσινοι» πήραν το προβάδισμα νωρίς στο ματς, αφού μόλις στο 7ο λεπτό σκόραραν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Θεοχάρη, η «Ένωση» αντέδρασε και κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν με τον Γιούση στο 40’ και στο 90ο λεπτό έκαναν την ολική ανατροπή, με τον Μπούση να διαμορφώνει το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Μωραϊτάκης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Μπάμπης, Σαρδέλης (61' Σπηλιώτης) Μπότος, Χριστόπουλος, Γιούσης (90' Μούλτσιας) Ζιώγας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ξενόπουλος, Οικονομόπουλος, Ντόκο, Ζερβόπουλος, Βλαχόπουλος, Θεοχάρης (70' Ντιρμίσι) Κουντουργιώτης, Αποστολάκης, Πίσπας (84' Φρατζέσκος) Ξεπαπαδάκης (46' Σούλτσε) Δημήτρουλας

20/05/2018 • 08:32

Τα αουτσάϊντερ δίνουν χρώμα κι ενέργεια σε Σαραγόσα, Νάπολι και Γλασκόβη (video)

Το φινάλε στο Ιταλικό πρωτάθλημα έχει τεράστιο ενδιαφέρον για το πλασάρισμα των θέσεων για τα προκριματικά του Europa League όπως και για την παραμονή στην κατηγορία.Αμφίρροπα ματς περιμένουμε στο Χάμαρμπι της Σουηδίας, στο Μπριζ και στη Γκασκόβη

09/05/2018 • 16:07